Časté otázky

Farby a motívy

Čo sú to priame farby?
Priame farby sú stanovené vo vzorkovníka PANTONE, kde majú jednotlivé odtiene farieb svoje čísla. Tlačiari aj zákazníci potom presne vie, ako budú farby nakoniec vyzerať.

Čo znamená označenie farebnosti CMYK / CMYK?
Touto farebnosťou sa tlačia plnofarebné rastre, teda predovšetkým fotografie alebo rôzne farebné koláže.

Musíme mať na rubovej aj lícnej strane rovnakú grafiku motívu?
Nie, motív môže byť aj rôzny, len je pre katalógovú cenu potrebné dodržať rovnaký počet priamych farieb. To napríklad znamená, že na lícnej strane môžete mať 2 priame farby – modrú a žltú, a na rubovú natlačí zelenú a čiernu. Farebnosti napr. 2+4 v základnom cenníku nie sú, ale radi Vám ich spočítame, ozvite sa nám tu.

Vytlačíte mi aj voňku o farebnosti CMYK/priame farby?
Bohužiaľ nie, plnofarebné voňky CMYK tlačíme na ofsetovom stroji a nie je možné druhú stranu kombinovať s technológiou sieťotlače, ktorú tlačíme priame farby.

Grafika

Musíme mať vlastný grafický návrh alebo nám grafiku navrhnete?
Buďte v pohode, s grafickým návrhom sa trápiť nemusíte, navrhneme vám ho v cene zákazky. Len je potrebné dodať kvalitné podklady. Ak ste reklamná agentúra a nie je pre vás problém grafiku navrhnúť, berieme ju tiež.

Aké podklady považujete za kvalitné?
Potrebujeme logo a vektory v krivkách v súboroch PDF alebo EPS, prípadne AI. Rastrové súbory (fotky) musí mať v konečnej veľkosti na voňke rozlíšenie 300 dpi. Špeciálne fonty je treba tiež dodať.

Množstvo

Od koľkých kusov voňky vyrábate?
Dbáme na maximálnu efektivitu výroby, preto voňky s farebnosťou 1+1, 2+2, 3+3, 4+4 začíname vyrábať od 200 kusov, voňky plnofarebné CMYK/CMYK vyrábame od 1 000 ks.

Tvary

Máte k dispozícii vopred pripravené tvary?
Áno, môžete si vybrať z hotových tvarov, ktoré nájdete v našom katalógu. Nájdete v ňom tvary pravidelné, ako obdĺžniky, kolieska, stromčeky, dresy a tiež autá. Do katalógu sme zaradili tiež menej obvyklé tvary. Všetky tieto tvary z katalógu sú použiteľné zdarma, neplatíte za výrobu výsekovej raznice, tu už máme hotovú.

Tip: tvar môžete rovno použiť, ak si pripravujete grafiku sami. Jednoducho si stránku z katalógu stiahnite a vo formáte PDF otvorte v grafickom programe a váš grafický návrh zapracujte do obrysu tvaru. Nebojte, bude to presne sedieť, mierka tvarov z katalógu je 1: 1.

Chceme mať vlastný tvar, je to možné?
Áno, navrhneme a vyrobíme na mieru originálnu výsekovú raznicu. Cena tejto raznice sa odvíja od náročnosti celého tvaru, počítajte tu s cenou okolo 190 EUR bez DPH.

Vôňe

Z akých vôní si môžeme vyberať?
Štandardne sú pre vás pripravené vône: Berries, Black, Ľadový vietor, New Car, Oceán, Tabak, Vanilka, Citrón a Levanduľa.

Nedokážeme sa takto rozhodnúť, je možné si vône vyskúšať?
Samozrejme. Radi vám zašleme testery vôní, podľa ktorých si najlepšie vyberiete tú vašu.

Je možné v zákazke vône kombinovať?
Áno, väčšiu zákazku vám navoniate aj rôznymi vôňami, najmenšie čiastkové množstvo je 200 kusov.

Agentúrne zľavy

Poskytujete agentúrne zľavy?
Áno, vážime si tiež našich agentúrnych zákazníkov, ktorí pracujú pre svojich klientov. Ako motiváciu pre nich máme pripravenú agentúrne zľavu.

Dodanie

Za ako dlho nám vonky vyrobíte?
Na výrobu voniek v farebnostiach 1+1 až 4+4 (teda tie, čo sú tlačené priamymi farbami pomocou sieťotlače) potrebujeme minimálne 10 pracovných dní. Voňky CMYK/CMYK (plnofarebné) zvládneme za 15 – 20 pracovných dní, lebo ich výroba je zložitejšia. K tomu prosím počítajte s 2 dňami na dopravu na Slovensko. Robíme čo sa dá, takže keby ste mali naozaj neovládateľnú túžbu voňky mať, akcie sa blížila a výpočet termínu vám nevychádzal, zavolajte a vo výrobe sa nejaké okienko nájsť pokúsime.

Akým spôsobom svoje vonky dostaneme?
Našim zákazníkom pošleme balíček prostredníctvom niektorého z osvedčených kuriérov alebo Slovenskej pošty.